Четири масови навика, които вредят на здравето ни!





1. Ходене с наведена глава: с годините може да доведе до изкривяване на горните прешлени, а компенсаторните опити на тялото за баланс пък могат да доведат до изкривяване в цялото тяло - чак до ходилата. От своя страна изкривената стойка е източник на редица заболявания.
2. Несдъвкване на храната: освен непълноценно усвояване на изяденото, този навик води и до други последици като болки по протежението на храносмилателната система, некачествено храносмилане, забавено храносмилане, остатъци от храна (шлаки) по стените на някои части на хранопровода и др., оттам и проблеми на метаболитно ниво свързани с неусвояване на дадени вещества необходими за организма.
3. Липса на дозировка при тренировките: често трениращият разбира “максимална отдаденост”, като “максимална натовареност” в тренировките. За да сме наистина отдадени е важно да следим параметрите на своите тренировки и плавно да ги повишаваме или ръководим по избрания от нас начин. Да влезем в залата и да тренираме на предела не е оптималният избор за нас!
4. Незаинтересованост за личното ни здраве: често поставяме на преден план неща като “трябва да готвя 5 минути повече”, “трябва да стана 20 минути по-рано” , спрямо нашето здраве. Ние мислим, че имаме свобода на избора по този въпрос, но това е илюзия, защото организмът е много точен механизъм и няма сценарии, в който безхаберието да не му се отрази. Някои хора са немърливи спрямо здравето си, но живеят по-дълго, в сравнение с други, които живеят по-здравословно и това ги кара да си мислят, че са на прав път, но всеки индивид зачерква мигове от живота си с всяка безотговорност към здравето, без съмнение!
Антонио Костов започва да се занимава с организиран футбол на 8 години, като се подвизава в юношеските формации на Спартак (Плевен) и други местни отбори. Докато учи в една от местните гимназии, ръждивата зала в съседство до неговото училище го посреща и този момент, както обикновено, променя пътя му, както става с доста от младите спортисти.
Минават година-две, а нарастващата мускулна маса и солидна структура изместват фокуса му към щангите, покрити с талк. Така Антонио осъзнава, че интересът му към малката фитнес зала не е просто влечение, а призвание.
През 2013 получава лиценз за извършване на културистична и фитнес треньорска дейност към българската федерация по културизъм и фитнес. От тогава до днес работи с клиенти с различен профил.
Специализира се в кондиционните и координационните тренировки и започва работа с отбора на Спартак (Плевен), състезаващ се в Националната баскетболна лига.
Работи също и с отбори от местната окръжна футболна група, както и с няколко индивидуално готвещи се състезатели по бокс и баскетбол.
Привърженик на тезата, че хората на двадесет и първи век имат визията, познанията и условията да отхвърлят така насадената ни немарливост към тялото и здравето като схващане.
Повече за услугите на Антонио Костов можете да откриете тук.
Тагове: BodyConstructor, Здравна култура, Навици, Тренировки, Фитнес
|
Добави в Svejo |
Четири масови навика, които вредят на здравето ни!

Прочети още ...
![]() Бърза рецепта за Фитнес крем карамел от Кирил Танев18.11.2016 г. / автор: Master AdminУспехът в спорта, независмо какъв е, е свързан с правилно и здравословно хранене. В повечето случаи обаче то е еднообразно и рано или късно, ни омръзва. Повечето вкусни рецепти изискват ... |
![]() Топ 6 грешки, които жените допускат във фитнеса (Част 1)07.02.2019 г. / автор: Неда КовачеваИмало едно време фитнес зали, пълни само с мъже. Но тези времена отдавна отминаха и сега все повече дами оформят телата си във фитнесите, заради което цялото човечество е по-щастливо. Уви, ... |
![]() 7 ненужни спорa по фитнес форумите09.08.2018 г. / автор: Неда КовачеваСигурно си чувал фразата, която горе-долу гласи следното: "Плуваме в море от информация, но се давим в невежество". Защо се получава така ли? Защото всички си мислят, че знаят "много", но ... |
![]() Най-често срещаните травми в силовите спортове08.04.2012 г. / автор: Дилян и Владимир БорисовиЗа спортна травма се приема всяко травматично увреждане на организма получено при организирано занимание със спорт. Тежеста на травмата се определя от периода на отсъствие от пълноценни тренировки и състезания: - ... |