Начало Статии Новини и Интервюта Завърши третият кръг от Републиканското първенство по Силов Трибой - "Купа България" 2013 г.

25.09.2013 / Автор: Любомир Христов    Оцени
00000
Гласували:
Завърши третият кръг от Републиканското първенство по Силов Трибой -
снимки: Веселин Вешев

През миналия уикенд във Варна се проведе 3-ти кръг от ДЛОШ по Силов Трибой "Купа България". Както знаем по традиция надпреварата се провежда без специализираната трибойска екипировка (това е т.нар. Raw Powerlifting), като по този начин атлетите премериха истинската си сила без помощта на фланели, трика и бинтове. Организатори на събитието бяха Българската Федерация по Силов Трибой (БФСТ) и Клуб „Жълто”. Участие взеха 60 участника в 8 категории при мъжете и 2 при жените, като това е един много добър атестат за интереса на състезателите към по-достъпната форма на този спорт – безекипировъчния Силов Трибой.

При жените Ивелина Кирилова от клуб „Картел-спорт” постави няколко рекорда и вдигна внушителни тежести за жена с нейното тегло от 50.7кг. Тя клекна със 127.5кг, бутна 82.5кг и направи рекорд в трибоя с 372.5кг! Благовеста Иванова от клуб „Красота и Сила” пък грабна златото в другата категория до 72кг с 317.5кг в трибоя.

В леките категории при мъжете се открои единствено Александър Петров от „Олимпия Морава”, който направи рекорди и в трите движения съответно със 192.5кг, 132.5кг и 196кг (клек-лег-тяга) и 521кг в трибоя. Йордан Киряков от „Бяла мечка” в категория до 66кг също направи рекорд в трибоя с 522.5кг

По традиция най-интересните категории бяха до 74кг, до 83кг, до 93кг и до 105кг при мъжете, където взеха участие най-много състезатели и силите бяха най-изравнени. В Категория до 74кг Иван Дамянов от „Атлас-Айтос” направи впечатляващите 620кг с 240кг клек (републикански рекорд), 130кг лег и 250кг тяга.Купа България 2013, Лег

В категория до 83кг отново властелин беше Христо Пройнов от „Флекс”, който е многократен шампион и медалист от републикански първенства, като вдигна 655кг трибой (242.5кг рекорд – 162.5кг – 250кг). Втори се класира Борислав Борисов от „Олимпия Морава” с 635кг трибой и Пламен Тодоров също от „Олимпия Морава” стана трети с 615кг.

До 93кг беше наистина интересна битка като този път Росен Маринов от „Картел Спорт” изненада всички с колосалния си клек от 290кг (при лично тегло под 91кг). Той бутна 175кг на лега и дръпна 290кг тяга като така със 755кг трибой грабна и златото в категорията. Втори стана дългогодишния медалист и призьор Тодор Василев от „Локо-София” с 272кг клек, 155кг лег и 295кг тяга (722.5кг трибой). Трети се нареди Александър Александров също от „Картел Спорт”, който направи 665кг трибой (215-180-270).

В категория до 105кг изненадата беше Димо Димов от „Марек-Дупница”, който направи 260кг клек, 205кг лег и 295кг тяга и взе първото място с общ трибой от 760кг. Втори стана Александър Пеловски от „НСА” със 732.5кг трибой (252.5-200-280). Бронз взе Веселин Дойчев с 682.5кг трибой (215-160-307.5).

При двете най-тежки категории най-сериозните щанги напълно очаквано бяха вдигнати от Владимир Владимиров, Христо Мусков и Петър Балабанов. Владo от „Красота и Сила” клекна с 315кг и направи републикански рекорд, като това стори и на тягата с 350кг! На лега направи 225кг и по този начин събра 890кг, което също е нов републикански рекорд в трибоя. В долната категория до 120кг, Христо Мусков от „Локо-София” направи  тотал от 745кг с 230кг клек, 215кг лег и 300кг тяга, но с много тежко разкъсване в задното бедро, което обаче не му попречи да вземе златото. Ветеранът Петър Балабанов направи трибой от 725кг (260-185-280) и взе среброто в категорията.

В класирането по системата на Уилкс (Шампион на шампионите измежду всички категории), Владимир Владимиров от „Красота и Сила” направи 507 точки, като с това грабна и Абсолютната титла. Втори се нареди Росен Маринов от „Картел Спорт” с 479 точки, а трета остана Ивелина Кирилова с 473 точки, също от „Картел Спорт”.

В отборното подреждане на третия кръг, първи се класираха атлетите от "Атлас-Айтос" с 58т, а плътно след тях бяха тези от "Бяла мечка" с 47. Трети се нареди отборът на "Олимпия Морава" с 54 точки.

Купа България 2013С това приключи и календарът на Силовия трибой в България за тази година, като крайното отборно подреждане по точки изглежда така:

Професия: Предприемач

Образование: Бизнес Администрация (ББА), "Американски университет в България", Дипломиран Фитнес Инструктор от катедрата по "Културизъм" в "Национална Спортна Академия София"

Интереси: Силов Трибой, Вдигане на тежести, Стронгмен, Бодибилдинг, Силов Културизъм

Любомир Христов се занимава активно вече над 3 години със силов трибой, а преди това няколко години със силов културизъм, здравословен начин на живот. Опитът и търсенето на онлайн възможности за следене на цялостния физически прогрес и постоянната нужда от акумулиране на нови знания, му дават силен тласък да инициира създаването на проекта BodyConstructor. Той започва идейното развитие на сайта през 2009-та година, а по-късно реализира програмната структура, бъдещото съдържание и тематична насоченост. В него заедно с останалите членове на екипа, той смята, че може да събере и систематизира на едно място най-практичната информация за бодибилдингфитнес и силовите спортове, като по този начин да допринесе за развитието и популяризирането им у нас.

Тагове: Силов Трибой, Купа България, Новини, Състезания, Сила
Добави в Svejo

Новак
мнения - 7
Motor Sport
2013-11-03 00:54:54

(при лично тегло под 91кг). Той бутна 175кг на лега. Тук гледам клипове съвсем други рекорди ?? http://vbox7.com/play:363c1beb  малко ми звучи 175кг на лежанка? Различни състезания ли са?

URL
Харесвам 0

Прочети още ...

Наско Николаев ги разби на турнира Max Power 2012!

28.08.2012 г. / автор: Любомир Христов
АТАНАС НИКОЛАЕВ - абсолютен шампион на турнира по културизъм за мъже “MAX POWER” 2012 г. Резултати от класирането на турнир по културизъм за мъже “MAX POWER” 2012 г.   Категория: Жени Бикини   1. Евгения ...